+48 500 204 405
info@star-apart.com

WYDARZENIA W POZNANIU

Joanna Anger i Anna Piszczek powracają z kolejną książką kucharską przeznaczoną dla rodziców, którzy razem z dziećmi wyruszają w kulinarną podróż po świecie nowych smaków. Metoda BLW już na dobre zagościła w polskich domach. Tysiące maluchów nauczyło się dzięki niej jeść zdrowo i różnorodnie, a rodzice przekonali się, że najlepszy sposób na wychowanie małego smakosza to zasiąść razem z nim do stołu i cieszyć się wspólnym posiłkiem. "Nowe AlaAntkowe BLW" (wyd. Mamania) to świetny sposób na kuchenne sukcesy, na których skorzysta cała rodzina.

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Mieciu Mietczyński, gość z butem w wazonie, naczelny internetowy krytyk słabych filmów znany jako Masochista, Profesor Niczego, specjalizujący się w streszczeniach lektur z przymrużeniem oka. Facet który potrafi zainteresować lekturami nawet najbardziej nieogarniętą gimbazę! Na YouTubie śledzi go już prawie pół miliona użytkowników. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z Mieciem Mietczyńskim i książką "Wykłady profesora Niczego"  (wyd. Znak)

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Pisarz i historyk specjalizujący się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Autor siedemnastu książek, które sprzedały się w łącznym nakładzie pół miliona egzemplarzy i cieszą się ogromną popularnością wśród polskich czytelników. Zapraszamy na spotkania z okazji premiery najnowszej – pierwszego tomu cyklu "Samozwaniec" zatytułowanego "Samozwaniec. Moskiewska ladacznica" (Fabryka Słów).

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Mówi się, że kaligrafia kształtuje charakter i cierpliwość. "Kaligrafia" (Znak) Grzegorza Barasińskiego to obowiązkowa pozycja dla każdego estety, tęskniącego za pięknem odręcznego pisma, które w dzisiejszych czasach zdominowane zostało elektroniczną czcionką. 25 września o godzinie 18:00 w salonie Empik Plac Wolności odbędą się wyjątkowe warsztaty, podczas których pod okiem mistrza starannego i estetycznego pisania będzie można stworzyć własne logo lub plakat. I to wszystko za pomocą dobrze naostrzonego ołówka.

Wstęp wolny.

_
opr.LT

-

Prezentowane plakaty dokumentują efekty kampanii społecznej "Czysty Poznań – nie naklejam".

Akcja "Czyste słupy" to element działań zmierzający do poprawy wizerunku i przywrócenia porządku w Poznaniu. Ma uświadamiać, że reklamy na miejskiej infrastrukturze są nielegalne, a ich usuwanie sporo kosztuje. Uczestnicy akcji oczyścili słupy trakcyjne z nielegalnych i szpecących plakatów.

Inicjatorem wystawy jest zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski. Wystawa potrwa do 30 września br.

Program koncertu/spektaklu oscyluje wokół cienkiej i płynnej granicy renesansu i baroku. Ukazuje silną rozrywkowość muzyki włoskiej przełomu XVI i XVII wieku. Jest studium kontrastu. Przy pomocy muzyki i tańca
zderzą się w nim: stare z nowym, określone z nieokreślonym, tradycja z postępem, przyzwoite z nieprzyzwoitym. Dawna forma zostanie ujęta we współczesny sposób. Architektonicznie skomponowana, bogato okraszona afektami muzyka połączy się w płynny sposób ze światłem i ruchem, przenosząc odbiorcę w chwilową ułudę doskonałości. Utwory zostaną wykonane
na kopii XVII wiecznego klawesynu.

Antonio Valente, Girolamo Frescobaldi, Bernardo Storace, Andrea Gabrieli, Giovanni Picchi - muzyka twórcy włoskiej muzyki klawesynowej z przełomu XVI i XVII wieku

Maksymilian Święch - klawesyn
Michał Mroczkowski - choreografia

Wstęp wolny.

_
akt.LT

-

Arkones to doroczny festiwal kultury, sztuki i nauki w esperanto, w którym udział biorą esperantyści z Polski i zagranicy. Wszystkich ich łączy jedna wspólna pasja i wspólny język.

Do Poznania przyjadą entuzjaści języka międzynarodowego z różnych stron świat, aby wziąć udział m.in. w wykładach, warsztatach oraz koncertach przygotowanych w języku międzynarodowym.

Tegoroczny ARKONES zbiega się z ogłoszonym przez UNESCO – Rokiem Ludwika Zamenhofa – twórcy Esperanto, którego 100-na rocznica śmierci minęła 14 kwietnia br.

Ponadto, w tym roku, mija 10 lat od powstania E-Senco Towarzystwa Kulturalno- Społecznego im. Ludwika Zamenhofa -  obecnie głównego organizatora Arkonesu.

Kolejna tegoroczna rocznica, to 20-lecie Studium Interlingwistycznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, zainicjowanego i kierowanego przez Węgierkę i esperantystkę, prof. UAM dr hab. Ilonę Koutny. Są to bezprecedensowe w skali świata studia  językoznawcze prowadzone w języku esperanto.

Specjalnym wydarzeniem tegorocznego Arkonesu, będzie koncert "Esperanckie Piosenki", 11 kompozycji muzyka jazzowego i kompozytora Macieja Fortuny, do tłumaczonych na esperanto wierszy poetów należących do Związku Literatów Polskich w Poznaniu, w sobotę 23 września o godz. 19. Na koncert – wstęp wolny. Przedsięwzięcie finansowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wiersze pochodzą z antologii "Jak podanie ręki. Kiel dono de la mano" z 2013 roku.

Wszystkie punkty programu Arkonesu odbywają się w Domu Kultury Kolejarza w Poznaniu, al. Niepodległości 8a. Szczegółowe informacje: www.arkones.org.

VI Międzynarodowy Konkurs Organowy zainaugruje recital Marka Smoczyńskiego – laureata poprzedniej edycji w 2015 roku.

w programie:

  • D. Buxtehude – Preludium a-moll BuxWV 153
  • J. S. Bach – Preludium i fuga C-dur BWV 566a]
  • J. S. Bach – Trio G-dur BWV 1027a
  • F. Mendelssohn – Allegretto z Sonaty organowej B-dur op. 65 nr 4
  • P. Hindemith – I Sonata organowa

Prowadzenie: Małgorzata Pawłowska

wstęp wolny!

Organizatorzy: Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego, Instytut Muzyki i Tańca oraz Województwo Wielkopolskie

Dofinansowanie: Ministertstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Poznań, Samorząd Województwa Wielkopolskiego

W najbliższą sobotę ostatni już koncert z cyklu "10 koncertów na 10-lecie Mostu Jordana", podczas którego odbędzie się prawykonanie kompozycji Jerzego Mackiewicza pt. "Pons Jordani" napisanej specjanie z tej okazji.

wykonawcy:

Kameralna Orkiestra Dęta, kierownik artystyczny Paweł Joks, Chór Kameralny Dysonans,

kierownik artystyczny Magdalena Wdowicka-Mackiewicz

Projekt dofinansowany jest z budzetu Miasta Poznania oraz Fundacji Rozwoju Miasta Poznania.

wstęp wolny

Czym jest ojczyzna? Kiedy dorosły staje przed takim wyzwaniem i nie chce uciekać od odpowiedzi w swój skomplikowany i abstrakcyjny język, otwiera się pole na prawdziwie twórcze spotkanie. Aby mogło do niego dojść, trzeba pozwolić sobie na ryzyko niewiedzy i błądzenia w poszukiwaniu odpowiedzi, ale zawsze w relacji z dzieckiem. Takie możliwości wspólnego bycia w procesie odkrywania skomplikowanych treści daje ZABAWA.

Twórcy spektaklu, który powstał na podstawie utworu Wielkiej Poetki z Puszczykowa, twórczyni tekstów dla teatru pisanych z myślą o jego najmłodszych odbiorcach – Krystyny Miłobędzkiej, wirtuozki słowa, podążają za autorką w jej podróży w świat dziecięcych zabaw. Wyliczanki, rymowanki, słowne gry, wspólne budowanie, rozkładanie i burzenie prowadzą bohaterów krok po kroku do odkrycia wielości znaczeń, które kryją się w słowie OJCZYZNA.

Zabawa prowadzona przez pięciu bohaterów: Klocka, Mowę, Pana Wojsko, Drogę i Dom to wprowadzanie w świat coraz bardziej skomplikowanych znaczeń i relacji, za którymi podąża dziecko, by stać się dorosłym, żeby zrozumieć jego świat.

1 2 3 22