+48 500 204 405
info@star-apart.com

WYDARZENIA W POZNANIU

Z okazji Dnia Dziecka Teatr Atofri zaprasza na plenerowy spektakl dla najmłodszych od 1,5 do 6 lat – "Ptasi baj" w parku Cytadela – 3 czerwca o godz. 11.00 i 12.30.

O spektaklu:
Pijo, trijo, świr, ćwir, cyt!
Jak poznać kto ptak, a kto nie ptak?
Ptasie odgłosy, ptasie skrzydła, ptasi taniec…
Jak wygląda ptak z naszej wyobraźni? Piękny, dziwny, bajkowy.
Spektakl inspirowany ptasimi wierszami oswaja ze bajkowym światem ptaków. Wszystkie sceny ożywia muzyka grana na ksylofonie i instrumentach perkusyjnych.

Bilety: dziecko 16 zł, dorosły 16 zł.
Rezerwacja biletów pod numerem telefonu +48 605 318 716 w godzinach 10-15 od poniedziałku do piątku.
Zakup biletów bezpośrednio przed spektaklem w kasie przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 ul. Za Cytadelą 121, płatność tylko gotówką po uprzedniej rezerwacji.

Spektakl odbędzie się pod drzewami w parku Cytadela.
Zbiórka przy MDK2, z tego miejsca przejście widzów z aktorami w miejsce prezentacji. Gdyby jednak warunki pogodowe nie sprzyjały parkowemu spotkaniu. artyści proszą o zrozumienie.
Prośba o sprawdzenie na stronie Teatru lub profilu facebook dwa dni wcześniej czy spektakl się odbędzie.

Prośba o wcześniejsze rezerwacje, liczba miejsc ograniczona.
scenariusz, reżyseria: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
scenografia i kostiumy: Wiktoria Wiączkowska, Małgorzata Rekusz
współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
muzyka, instrumenty perkusyjne: Tomasz Jaszyk
występują: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
producent: Teatr Atofri / Poznańska Fundacja Artystyczna
Spektakl dofinansowany przez Miasto Poznań.

Spotkanie z Kicią Kocią i fotografie z książkową bohaterką! Wielka maskotka Kici czeka na wszystkie dzieci w księgarni Książnica Polska na I piętrze.

Oprócz zdjęć "w pokoiku" Kici Koci, w programie przewidziane są:

  • wspólne czytanie i zabawa w Indian,
  • poznawanie świata z Nunusiem (naśladowanie odgłosów zwierząt, dekorowanie papierowych kotów, ścieżka sensoryczna dla maluchów),
  • tworzenie kartek dla wszystkich Mam w dniu Ich święta,
  • "pieczenie" i "gotowanie" z Kicią Kocią,
  • zabawy z chustą Klanzy, puzzle, kolorowanki i moc innych atrakcji!

Na wszystkie mamy czekają upominki-niespodzianki, a także wystawa ilustracji z pięknej książki o macierzyństwie – "Mama" Quentina Grebana i Helene Deflorge.

Z okazji 29. Dni Łazarza filia przy ul. Lodowej zaprasza na spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem, dziennikarzem i pisarzem, autorem kryminałów, których akcja toczy się w Poznaniu.

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Małgorzata Swędrowska, popularyzatorka literatury dla dzieci, spotka się z młodymi czytelnikami filii na Dębcu. Wydarzenie towarzyszy wystawie "Nie tylko Ala i As", prezentującej dawne i współczesne elementarze.

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Grupa przedstawia nietypowe połączenie akordeonu z muzyką metalową i hardrockową. Gość: Second Child

Zespół muzyczny założony przez Przemysława Nowaka szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę, który oparł swój instrument o mocne brzmienie. Rockasta to zespół instrumentalny, grający własne kompozycje oraz klasykę. Po zmianach personalnych zespół wznowił działalność pod koniec 2012 r. Muzyka zespołu pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych-również jako instrument prowadzący w ciężkich brzmieniach.

W czerwcu 2016 r. zespół wystąpił na goleniowskim festiwalu Rock Hard Ride Free 2016 obok takich gwiazd jak: Saxon, Behemoth, Candlemass, Primal Fear, Raven, Night Demon, Anti Tank Nun, Chainsaw, Cochise czy Exlibris.

Bilety – 15 zł.

opr.sw

-

W Starym Browarze z atrakcji z okazji Dnia Dziecka będzie można skorzystać przez cały weekend, a 1 czerwca na dzieci czekać będzie w parku gość specjalny: ogromna Pachnica Dębowa, która zapoczątkuje wakacyjną akcję edukacyjną WWF pt. "Ratujmy serce Karpat".

Gość specjalny, zabawy w parku i Leoparku

Piękna pogoda zachęca do zabawy na placu zabaw w parku, tuż przy ogródkach kawiarni Ghiacci i Petit Paris. Wybierając się tu na lody, deser lub ciastko, koniecznie trzeba odwiedzić Pachnicę Dębową (Osmoderma eremita), która w Dniu Dziecka pojawi się w parku. Blisko 3-metrowy insekt należy do zagrożonych gatunków żyjących w naszych górach. W kolejnych tygodniach, dołączać będą do niej kolejne niezwykłe i mało znane owady: m.in. Ponurek Schneidera, Biegacz Gruzełkowaty czy Zagłębek Bruzdkowany. Wszystko to w ramach tegorocznej akcji WWF "Ratujmy serce Karpat". Przez całe wakacje dzieci będą mogły poznać bliżej chronione gatunki karpackiej fauny i dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat.

W razie niepogody dzieci mogą pobawić się z rodzicami lub we własnym towarzystwie w Leoparku, jednej z najciekawszych bawialni w Polsce, świetnie ocenianej przez wymagających influencerów parentingowych. Leopark przygotował też konkurs – wejściówki będzie można wygrać na początku czerwca za pośrednictwem profilu Starego Browaru na Facebooku.

Prezenty

Już od 29 maja w Starym Browarze pojawi się wiele ofert specjalnych i rabatów na prezenty dla najmłodszych, a zakupione upominki można będzie bezpłatnie zapakować w strefie pakowania prezentów w Pasażu. Ofert specjalnych szukać można m.in. w: Apart, Coccodrillo, Denon, Excellent Office, Lego, Leopark, Miloo Home, Nike, Organic Farma Zdrowia, Organique, Starbucks, Studio Retro, Tous, Toys Box, Trespass oraz W. Kruk.

Z okazji Dnia Dziecka w dniach 1-2 czerwca w Pasażu pojawi się także pop-up store UL&KA poznańskiej młodej mamy. Marka powstała z zamiłowania do dodatków, robótek ręcznych i dzieci, a w jej ofercie znajdują się opaski i okrycia głowy dla najmłodszych i nie tylko, charakteryzujące się praktycznością, nowoczesnym designem i najwyższej jakości materiałami.

Warsztaty dla dzieci

Dekorowanie ciasteczek z Wedlem

1 czerwca w godzinach od 12:00 do 18:00, na najmłodszych czekać będą słodkie warsztaty dekorowania pierników z Pijalnią Czekolady E. Wedel. Nie zabraknie także konkursów ze słodkimi nagrodami i pysznych, czekoladowych cukierków dla wszystkich!

Strażnicy domowego budżetu

2 czerwca, dzieci będą mogły zgłębić nieco świat finansów z organizacją Mały Ekonomista. Podczas warsztatów dowiedzą się czym jest gospodarstwo domowe, jak wyglądają przychody i wydatki oraz w jaki sposób zaoszczędzić i dobrze spożytkować swoje kieszonkowe.

Dla dzieci w wieku 8-12 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja w Punktach Informacyjnych Starego Browaru (liczba miejsc ograniczona).

Spektakl dla najnajmłodszych

W sobotę 2 czerwca odbędą się dwa interaktywne spektakle "DOoKOŁA" dla najmłodszych dzieci, organizowane przez Art Stations Foundations. To wspaniała zabawa ruchem, dźwiękiem i światłem, podczas której maluchy będą mogły rozwijać swoją własną ekspresję i wspólnie z rodzicami budować więź między sobą.

Bilety w cenie 15zł dostępne są Punktach Informacyjnych Starego Browaru oraz na stronie ebilet.pl.

Dla dzieci w wieku 1,5-3 lat
Godz. 11:00 i 16:00

Słodownia +3

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Miasto Poznań przygotowało Koncert Muzyki Filmowej nad Wartą dedykowany w szczególności dzieciom. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 2 czerwca 2018 r. o godz. 17:00 na Cyplu Warty – przy Przystani miejskiej (most B. Chrobrego, ul. Estkowskiego).

Na scenie wystąpi CoOperate Orchestra w blisko 50-osobowym składzie pod batutą Adama Domurata z dwiema pięknymi solistkami – Hanią Stach oraz Zofią Miksą-Kurowską. Wspólnie wykonają kilkanaście znanych utworów muzycznych z bajek i filmów takich jak Król Lew, Pocahontas, Opowieści z Narnii, Piękna i Bestia, Kraina Lodu, Harry Potter, Gwiezdne Wojny i inne.

Wstęp wolny.

 W trakcie koncertu będzie można wesprzeć symbolicznie zbiórkę charytatywną dla małego Ziemka z Poznania, który w tym roku obchodzi 7 lat, a który jest klasyfikowany jako dziecko z mózgowym porażeniem dziecięcym.

W sobotę 26 maja POSiR organizuje zawody pływackie "Dzień Dziecka 2018". Zawody są podsumowaniem cyklu nauczania i doskonalenia pływania na "Chwiałce". W zawodach weźmie udział ok. 500 dzieci.

Rada Osiedla Sołacz wraz z drużyną futbolu amerykańskiego Kozłami Poznań organizuje sportowy piknik. Wydarzenie ma charakter ogólnodostępny i bezpłatny.

Piknik potrwa od godziny 12 do 20.

12-15 – prezentacja sprzętu futbolowego, konkursy z nagrodami

12-20 – prezentacja stoisk tematycznych

15-18 – mecz futbolu amerykańskiego: Kozły Poznań – Warsaw Eagles

18-20 – zabawa z DJem

-

W weekend 26-27 maja nad Jeziorem Kierskim odbędą się regaty żeglarskie "Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania". Organiztorem jest Klub Żeglarski MEWA.

Start sobota g. 11:00, zakończenie niedziela g. 15:00.

1 2 3 21