+48 500 204 405
info@star-apart.com

WYDARZENIA W POZNANIU

"Maraton/Tren" to wydarzenie teatralne, ale – być może nawet bardziej – ludzkie spotkanie wykraczające poza sceniczne deski i docierające do tego, co najbardziej osobiste w wykonawcy i widzu. Po śmierci matki bohater rozpoczyna zmaganie z własnym bólem i obojętnością świata, który wbrew oczekiwaniom nie zamiera ze zgrozy, lecz trwa, toczy się swoim obojętnym rytmem. Można przez to przebrnąć jedynie kosztem maksymalnego wysiłku, stać się życiowym maratończykiem. I dopiero dobiegając do mety zdać sobie sprawę, że tak naprawdę ten bieg nigdy się nie skończy.

Dramaturgia i wykonanie: Paweł Palcat
Muzyka: Filip Zawada i Jarek Jachimowicz
Wizualizacje: Grupa Tajne Komplety Filmowe
Konsultacja choreograficzna: Małgorzata "Madi" Rostkowska
Konsultacja scenograficzna: Małgorzata Bulanda.

Opiekę reżyserską nad projektem sprawuje Lech Raczak.
czas trwania:  60min.

opr.sw

Już po raz trzynasty Fundacja Mam Marzenie zaprasza na Wielką Galę Charytatywną.

Małgorzata Kożuchowska oraz Tomasz Karolak
w towarzystwie muzyki Jose Torresa & Havana Dreams, Hanny Banaszak oraz CoOperate Orchestra oprowadzą nas po świecie marzeń. Na scenie pojawią się też wspaniałe osobowości między innymi podróżnik – Aleksander Doba oraz skrzypek – Adam Bałdych. Całkowity dochód z Gali przeznaczony zostanie na spełnianie marzeń chorych dzieci.

Galę poprowadzi Ambasadorka Fundacji, Małgorzata Kożuchowska oraz Tomasz Karolak, aktor teatralny, telewizyjny, serialowy, znany z takich hitów jak "Rodzinka.pl", czy "Listy do M.". Na scenie wystąpią zaproszone gwiazdy, m.in. Jose Torres oraz Hanna Banaszak oraz poznańska orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra.

Specjalnie na Wielką Podróżniczą Galę Fundacji Mam Marzenie do Poznania przybędzie niesamowity podróżnik – Aleksander Doba i skrzypek Adam Bałdych.

Gala Fundacji Mam Marzenie zgromadzi gwiazdy o wielkich sercach w jednym miejscu. Tradycyjnie na scenie spełnią się magiczne marzenia.

Bilety w cenie 52 zł, 83 zł i 103 zł do nabycia na stronie bilety24.pl

Całkowity dochód z Gali przeznaczony zostanie na spełnianie marzeń chorych dzieci.

Czytanie baśni oraz warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci na podstawie książki "Czupieńki. Gwiazdka" (Gerard Moncomble).

Gdy za oknem niepogoda, a wieczory stają się zbyt długie to oznacza, że nadchodzi czas opowieści i baśni. Zapraszamy na warsztaty, w trakcie których każdy będzie mógł wypróbować swoich sił jako scenarzysta, reżyser czy aktor w starodawnej sztuce teatru cieni.
Wspólnie wykonamy papierowe teatrzyki, dekoracje i bohaterów, które posłużą do przedstawiania historii idealnych na zimowe wieczory. Zilustrujemy znane opowieści lub zupełnie nieznane, autorskie.
Papierowe teatry to świetna zabawa dla małych i dużych, ale także nietuzinkowy pomysł na prezent pod choinkę.

Będziemy wycinać elementy z kartonu, papieru oraz folii, także z użyciem szablonów lub zgodnie z rysunkami dzieci.
Papierowe teatry to świetna zabawa dla małych i dużych, a gdy spektakl się znudzi, wystarczy kartka, ołówek i nożyczki, aby wyczarować następne nietuzinkowe przedstawienie.
Wiek: 6+, wstęp bezpłatny.
Młodsze dzieci p[od opieką rodziców.
Zapisy: dt@estrada.poznan.pl

Opowiadanie baśni oraz warsztaty plastyczno-recyklingowe dla dzieci na podstawie książki "Płaszcz Józefa" (Simms Taback).

Niezwykłe opowieści o zwykłych rzeczach.
Opowieści bez czarów, zaklęć, cudownych przedmiotów. Ale magia wciąż w nich jest zaklęta. Magia opowieści. Ile tak naprawdę warte są trzy miedziane monety? Czy z każdego ziarenka może wyrosnąć piękny kwiat? Co można powiedzieć o starym, zniszczonym i połatanym płaszczu? Na pewno nie to, że "nic ciekawego już go w życiu nie czeka". W bajkach nawet najzwyklejsze rzeczy mogą stać się niezwykłe. A może nie tylko w bajkach…?

Prowadzenie:
Xenia Starzyńska z zawodu: architekt i pilot wycieczek, z pasji: podróżnik, z zamiłowania: zbieracz gier logiczno-matematycznych, z miłości: opowiadaczka historii, bajarka i śpiewaczka. Od wielu lat prowadzi warsztaty z zakresu edukacji przestrzennej i kultury tradycyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach Teatru Opowieści Sagan Sag opowiada baśnie, bajki, legendy, opowieści dla dzieci, dorosłych inspirując i zachwycając.

Wiek: 6+, wstęp bezpłatny.
Młodsze dzieci pod opieką rodziców
Zapisy: dt@estrada.poznan.pl

Podczas oprowadzania przewodnik przedstawi ponad 1000-letnią historię wyspy katedralnej. Ostrów Tumski to ważne miejsce na mapie Poznania, to tutaj kształtowała się polska państwowość, właśnie stąd chrześcijaństwo zaczęło promieniować na ziemie polskie. W katedrze na Ostrowie Tumskim spoczywają pierwsi władcy Polski. Ostrów to także wyspa na Warcie o wielu walorach przyrodniczych oraz miejsce rozwoju poznańskich tradycji akademickich, a także mecenatu sztuki. Wiele wydarzeń związanych z Ostrowem Tumskim miało kluczowe znaczenie dla całego kraju. Podczas naszego spotkania na ekspozycji wspólnie zwiedzimy cztery sale wystawiennicze, a przewodnik przybliży dzieje poznańskiego grodu na Ostrowie Tumskim od IX wieku, poprzez przełomowe znaczenie chrztu Mieszka I, złoty wiek renesansu, historie związane z odzyskaniem niepodległości, kończąc na przełomowych odkryciach archeologicznych na Ostrowie Tumskim, które miały miejsce pod koniec wieku XX.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem telefonu 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania w punkcie informacji.

Koszt biletu: 8 zł.

Czas trwania: około 75 minut.

Brama Poznania jest miejscem opowiadającym o losach mieszkańców Ostrowa Tumskiego.

Ostrów to wyspa, na której już 1000 lat temu zamieszkali ludzie. To prawdopodobnie tutaj książę Mieszko I przyjął chrzest. I tutaj swoje początki miało państwo polskie. Ostrów jest miejscem ważnym dla wszystkich Polaków. Warto tu być, by poznać jaka jest nasza historia.

Na zwiedzanie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub średnim.

Oprowadzanie bezpłatn.

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 61 647 7634 w godzinach otwarcia instytucji. 

Czas trwania oprowadzania: około 75 minut.

Czy bramy warownych grodów zamykały Piastów na obce wpływy, czy też otwierały możliwość bezpiecznej wymiany? Decyzja o chrzcie to niewątpliwie przekroczenie bramy do Europy, ale i zatrzaśnięcie za sobą pogańskich wrót. Opowiemy o biskupich murach Ostrowa oraz bramach lewobrzeżnego miasta. Przez wieki uchylały się one dla zmierzających przez trakt królewski władców, strzegąc przy tym niezależności rywalizujących z sobą miasteczek i osad, które tworzą dziś jedno miasto. Przyjrzymy się, jak Prusacy uczynili Twierdzę Poznań największą w Europie bramą chroniącą ich kraj, rozebraną po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Poznamy jeszcze raz ideę Bramy Poznania, która otwiera trakt do grodu Przemysła dla wszystkich, którzy chcą przekroczyć jego wrota.

Spacer z przewodnikiem po multimedialnej ekspozycji wzbogacą fragmenty wystawy "UWAGA! Brama", której autor, krytyk architektury Jakub Głaz, powiedział: "Brama to przede wszystkim wstęp do historii związanych z nią miejsc, ludzi, ich charakterów i postaw – otwartości lub izolacji. Dostrzec bramę i nie pomyśleć o tym, co się za nią kryje – to zobaczyć niewiele".

Oprowadzanie bezpłatne.

Obowiązkowe zapisy pod numerem telefonu: 61 647 7634 w godzinach otwarcie instytucji.

-

W Galerii A2 utworzona zostanie świąteczna strefa, w której odwiedzający bedą mogli poczuć magię świąt i wraz ze swoimi pociechami wykonać liczne świąteczne ozdoby i upominki. Na wszystkich chętnych czekać będą następujące atrakcje:

  • Przez cały okres trwania wydarzenia organizowane będą "Warsztaty piernikowe". Eksperci przeprowadzą każdego krok po kroku przez proces pieczenia piernika figuralnego. Przy okazji podzielą się historią i legendami związanymi z piernikami, a na koniec każdy uczestnik swój własnoręczny wyrób będzie mógł zabrać do domu i postawić na wigilijnym stole, bądź obdarzyć nim kogoś bliskiego.
  • 17 grudnia strefę odwiedzi wyśmienity kucharz, który będzie przygotowywał wyjątkowe świąteczne potrawy na oczach odwiedzających. Masa inspiracji i niesamowite zapachy gwarantowane.
  • Galerię A2 odwiedzi Gwiazdor wraz ze swoimi elfimi pomocnikami. Każdy maluch będzie miał okazję napisać i ozdobić list do niego, a następnie wrzucić go do skrzynki, bądź wręczyć go Gwiazdorowi osobiście! Pracowite elfy z chęcią im przy tym pomogą.
  • Elfy, niestety, zapomniały zabrać ze sobą bombek i teraz gorąco liczą na pomoc dzieci. Te będąmogły ozdobić bombki według własnego upodobania. Wykonaną bombkę każde dziecko będzie mogło zabrać ze sobą do domu, bądź zawiesić na pięknej choince Gwiazdora.
  • Maluchy będą mogły przygotować kartkę świąteczną, którą samodzielnie zaprojektują. Dostaną również specjalną kopertę, dzięki której będą mogły wysłać kartkę komuś bliskiemu.
  • Gwiazdor wie  jak bardzo dzieci i dorośli wyczekują Świąt i jego przybycia, dlatego każdy będzie miał okazję zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Latający Uniwersytet Demokracji zaprasza na wykład otwarty prof. UAM dr. hab. Doroty Piontek "Populizm i media: mediatyzacja polityki – polityzacja mediów".

Wykład będzie dotyczył relacji mediów i polityki, ich wzajemnego wpływu i współzależności. Omówione zostaną przesłanki populizmu mediów, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk mediatyzacji polityki i polityzacji mediów. Pierwsze z nich dotyczy przejmowania przez polityków logiki mediów w komunikowaniu się z wyborcami, drugie zaś politycznego zaangażowania mediów.

Funkcjonowanie mediów jest kluczowe dla jakości demokracji bowiem to one wpływają na to, jak procesy polityczne i ich aktorzy postrzegani są przez odbiorców, którzy w konsekwencji posiadanych wyobrażeń i wiedzy podejmują decyzje i działają.

Prof. UAM dr hab. Dorota Piontek to politolożka, profesorka UAM, kierowniczka Zakładu Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, badaczka podmiotów politycznych i medialnych (relacjonowanie polityki przez media). Jej zainteresowania badawcze obejmują też wpływ kultury popularnej na sposób uprawiania polityki i zachowania polityków. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej (członkini Zarządu od 2013 roku i przewodnicząca sekcji komunikowania politycznego). Jest też uczestniczką programu News Literacy.

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Podczas spotkania młodzi twórcy poznają książkę "Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie" ks. Jana Twardowskiego. Dowiedzą się nie tylko,  kim są święci, ale również będzie to okazja do wspólnej zabawy w malowanie tytułowego płotu.

Ksiądz Jan Twardowski o świętych mówił i pisał często. Choć wieloma różnymi słowami opisywał, kto to jest święty, i dał wiele definicji świętego, jedna występuje zawsze: świętego nie można udawać. O tym właśnie jest książka zatytułowana "Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie". Jest w niej – jak zwykle u księdza Twardowskiego – wiele pytań: Co to znaczy "święty"? Kim byli ci, których uznajemy za świętych? Czy trzeba być kanonizowanym, żeby być świętym? Czy święci jeszcze żyją? Jak żyć, by być świętym? W jaki sposób dostać się do nieba?

Wstęp wolny.

1 2 3 27