+48 500 204 405
info@star-apart.com

WYDARZENIA W POZNANIU

Przegląd Filmów GOZpodarnych realizowany jest jako część Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Week -22 -26 października 2018 ). Jest to inicjatywa Koalicji RECONOMY mająca na celu promocję gospodarki obiegu zamkniętego wśród firm, samorządów, organizacji pozarządowych i konsumentów. Przegląd Filmów GOZpodarnych to adresowany do uczniów szkół podstawowych cykl krótkich spotkań pokazujących najciekawsze i najbardziej wartościowe filmy mówiące o Gospodarce Obiegu Zamkniętego (GOZ).

Będą dwa bezpłatne, godzinne pokazy kinowe o  godz. 10.00 i 11.30. Z uwagi na ograniczoną  liczbę miejsc, trzeba zarezerwować udział pod numerem telefonu: 506 82 63 61. W programie pokazane zostaną dwa filmy animowane Fundacji CultureLab (Eco-Patrol i Inżynierka Wilczyca) oraz dwa obrazy filmowe firmy Stena Recycling (It Starts Here oraz Wspólnie zamknijmy Obieg). Ten ostatni film został nagrodzony Brązową Tarczą podczas Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów. Organizatorzy przewidzieli również krótką prelekcję wprowadzającą młodzież w temat gospodarki obiegu zamkniętego, nie zabraknie też quizu i nagród dla najbardziej aktywnych uczestników.

Gospodarka obiegu zamkniętego (lub gospodarka cyrkularna) to system gospodarczy będący przeciwieństwem dotychczasowego modelu liniowego, który zakłada ciągły wzrost zużycia surowców. Obecnie coraz więcej państw i społeczeństw uświadamia sobie, że nie jest możliwy nieskończony wzrost na planecie o ograniczonych zasobach. Dlatego GOZ stara się ograniczać zużycie surowców i wielkość odpadów oraz emisję i utraty energii poprzez tworzenie zamkniętego obiegu, w których odpady z jednych procesów są wykorzystywane jako surowce dla innych. Główną ideą Tygodnia GOZ jest pokazanie dobrych praktyk, korzyści dla społeczeństwa oraz konkretnych wdrożeń rozwiązań GOZ. W ramach obchodów tygodnia organizowane są  panele dyskusyjne i debaty w całej Polsce, lokalne eventy i wydarzenia a także międzynarodowa konferencja tematyczna.

"Z piekła do piekła" to spektakl poetycko-muzyczny poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego. Barda, który opisywał otaczającą rzeczywistość przez pryzmat niezwykłego wyczucia ironii dziejów. W przedstawieniu szczecińskiego Teatru Polskiego piosenki układają się w swoisty notatnik – czasami dziennik, czasami pamiętnik – opisujący losy ludzi, którzy urodzili się w kraju nad Wisłą. Bowiem o Polsce i Polakach jest to opowieść. Trochę w niej historii, trochę współczesności. Momentami jest metaforyczna, momentami – boleśnie dosłowna. Słodka i gorzka zarazem.
W spektaklu usłyszymy trzydzieści utworów, z którymi zmierzą się nie tylko Aktorzy szczecińskiej sceny, ale i zaproszeni goście: Mirosław Czyżykiewicz i Mariusz Lubomski. Artystom będzie towarzyszył zespół muzyczny.

Bilety 10 i 15 zł.

opr.sw

Casting do nowego programu rozrywkowego "Ja Cię kręcę" w TV4 Czwórka. Gospodarzami show będą Artur Andrus i Elżbieta Romanowska.

"Ja Cię kręcę" (oryginalnie "La Corrida") to show, w którym ludzie z pasją będą mogli prezentować na scenie swoje umiejętności. To rodzinny, ciepły, przyjemny i humorystyczny program rozrywkowy, który cieszy się od lat we Włoszech niezmienną popularnością. Głównym celem uczestników nie jest rywalizacja, a udział w programie i prezentacja swoich pasji i umiejętności. Prowadzący zapewnią dobrą zabawę i atmosferę w studiu. Zaproszona publiczność bierze aktywny udział w programie, a wybrana część osób z widowni uczestniczy również w występach w trakcie programu.

Poszukiwani są uczestnicy, którzy mają poczucie humoru i dystans do siebie, a przede wszystkim chcą wystąpić w telewizji. Uważają, że potrafią śpiewać, tańczyć, recytować, rapować, rozśmieszać, grać na instrumentach, mają zdolności aktorskie, parodystyczne, dźwiękonaśladowcze, komediowe lub posiadają inne umiejętności, którymi chcieliby się podzielić z publicznością i widzami. Organizatorzy zapraszają również duety i małe grupy.

Zgłoszenia można również wysłać na adres: castingi@medionart.pl.

W swojej aplikacji należy podać następujące informacje: imię i nazwisko, wiek, nr telefonu i aktualne zdjęcie. Należy również napisać kilka zdań o sobie odpowiadając na pytania: "Czym na co dzień się zajmujesz?" i "Jaka jest historia Twojej pasji?", a opcjonalnie przesłać również link do filmiku prezentującego pasję.

Warsztaty dla rodziców i  opiekunów: 2 spotkania po  3 godziny zegarowe:

 • sobota    27.10.2018r godz.   10.00-13.00  -  część 1
 • sobota    17.11.2018r godz.   10.00-13.00  -  część 2, zaawansowana

Warsztaty, które nie tylko pokażą genezę powstawania złości u dziecka,ale również skuteczne metody wyprowadzania dziecka z tej trudnej emocji. Warsztaty pokażą też sposoby, jak nie dać dziecku "wkręcić" otaczających osób w spiralę jego złości.

Czas trwania warsztatu: 6 godzin zegarowych (2 x po 3 godziny), cena: 139 zł łącznie za 6 godzin),zapisy mailowo lub tel. 603-197-344, max  12 osób.

Warsztaty poprowadzi Marta Sokołowska - dyplomowany psycholog I i II stopnia z dodatkową specjalizacją z psychosomatyki i somatopsychologii. Aktulanie  pracuje w przedszkolu oraz w szkole podstawowej, mentor i trener, prowadzi warsztaty psychoedukacyjne z ramienia Instytutu Pomocy Profesjonalnej Joanny Sowińskiej  (współpracującej z Edukatką od prawie 10 lat), specjalista Racjonalnej Terapii Zachowań.

Program poziomu 1

Odpowiedzi na pytania:

 • co powoduje dziecięcą złość?
 • jakie są funkcje złości?
 • jak uczyć dziecko rozpoznawania i nazywania emocji?
 • w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o złości?
 • które metody wygaszania wybuchów złości są skuteczne, a które zupełnie nie i dlaczego?
 • jak poprzez pracę nad własnymi emocjami rodzic może wspomóc dziecko w radzeniu sobie ze złością?
 • czy dorośli mogą ochronić dzieci przed negatywnymi emocjami?

W procesie wychowania czasem bardzo trudno jest poradzić sobie z własną złością na dziecko, mimo ogromu odczuwanej do niego miłości. Dlatego na warsztatach uczestnicy zostaną wyposażeni w umiejętności pracy nad złością i zdenerwowaniem. Podczas warsztatów mowa będzie o:

 • technice monitów
 • fizjologicznych sygnałach złości
 • indywidualnych wyzwalaczach złości
 • metodzie racjonalnych komunikatów
 • metodzie analizy sytuacji ABC
 • nieagresywnych komponentach sytuacji trudnych
 • technikach rozładowania złośc

Program poziomu 2

Nauka reakcji w najtrudniejszych sytuacjach wychowawczych:

 • kiedy dziecko "udaje, że nie słyszy"
 • kiedy permanentnie odmawia wykonania polecenia albo spełnienia swoich obowiązków
 • kiedy dzieci kłócą się między sobą
 • kiedy dziecko "wymusza" na rodzicu płaczem lub krzykiem określone zachowania
 • kiedy "wpada w histerię", płacze, krzyczy, wyraźnie nie radzi sobie z emocjami
 • kiedy zdarzy się, że dziecku bije inne dzieci lub rodziców/ dorosłych

Największy nacisk zostanie położony na:

 • pracę z ciałem, bowiem dzieci odczytują z ciała bardzo wiele sygnałów
 • konstruowanie skutecznych komunikatów w rozmowie z dzieckiem
 • techniki opanowania własnej złości dorosłego
 • dzieci i rodziców wspólne uczenie się na sytuacjach wybuchu złości, czyli wyciąganie wniosków i konsekwencji
 • akceptowalne formy wyrażania złości – na co może pozwolić sobie dorosły, na co rodzic może pozwolić dziecku i dlaczego
 • odczarowywanie mitów dotyczących złości

Dni Kariery® to jedne z największych targów pracy, praktyk i staży dla studentów i absolwentów, organizowane przez AIESEC Polska. Odbywają się już od ponad 25 lat na wiosnę w 9 największych ośrodkach akademickich, a w Warszawie i Poznaniu również jesienią. W ubiegłorocznej wiosennej edycji wzięło w nich udział 40 000 uczestników i ponad 300 wystawców.

Dni Kariery® dają pracodawcom szansę promocji praktyk, pracy i staży wśród ambitnych studentów i absolwentów. Umożliwiają bezpośredni kontakt z kandydatami, którzy odpowiadają oczekiwaniom i wymogom rekrutacyjnym firmy, a także wymianę informacji i wzajemnych oczekiwań. Udział w targach stwarza okazję do przekonania odpowiadających profilem, potencjalnych pracowników do złożenia swojej aplikacji oraz do zbudowania wizerunku atrakcyjnego, godnego zaufania pracodawcy Dni Kariery® są organizowane przez studentów dla studentów. Jako rówieśnicy uczestników najlepiej znają potrzeby młodych ludzi i chcą dać im szansę na zbudowanie bezpośredniej relacji z pracodawcą, porównania wielu ofert i wybrania tej najodpowiedniejszej. Celem jest zbudowanie platformy łączącej świat biznesu ze światem akademickim.

Rejestracja na stronie Dni Kariery

Forum Obywatelskiego Rozwoju wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu zapraszają na wyjątkowy, otwarty wykład, który wygłosi prof. Leszek Balcerowicz: "Systemy instytucjonalne a warunki życia w kraju".

Wstęp wolny.

Jednocześnie organizatorzy rzypominają, że trwa rekrutacja na Szkołę Leszka Balcerowicza 2018, wyjątkowy czterodniowy cykl wykładów i warsztatów prowadzonych przez wybitnych ekonomistów, przedsiębiorców i dziennikarzy.

55. koncert inaugurujący cykl comiesięcznych spotkań z muzyką organową i kameralną w kościele pw. Imienia Maryi w Poznaniu na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice.

VI cykl koncertów zainauguruje dwóch artystów: Tomasz Glanc, który zasiądzie przy organach, oraz Maciej Gwóźdź grający na trąbce.

Program koncertu wypełnią kompozycje Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha czy też samego wykonawcy Tomasza Glanca.

Wstęp Wolny

Jesteś mamą lub dopiero razem z partnerem spodziewacie się dziecka? Szukasz sprawdzonej wiedzy, chcesz porozmawiać z lekarzami z Twojego miasta? Szukasz ciekawych produktów i nowości dla siebie lub dziecka?

Bezpłatne warsztaty dla obecnych i przyszłych rodziców z Poznania i okolic!

 • 11:00 -15:00 – panel dla rodziców z dziećmi
 • 16:00- 20:00 – panel dla kobiet w ciąży z partnerami

Projekt Kobieta to grupa muzyczna łącząca naturalność fletów i bębnów z brzmieniem gitary basowej i pianina cyfrowego. W warstwie muzycznej nawiązuje do folku i muzyki dawnej nie stroniąc od współczesnych brzmień, a w warstwie tekstowej opowiada od świecie kobiecych emocji – nie tylko dla kobiet. Łagodna muzyka wciąga słuchacza w stan kontemplacji namawiając do własnych refleksji.

Wstęp wolny.

1 2 3 22