+48 500 204 405
info@star-apart.com

WYDARZENIA W POZNANIU

Za udział w każdym turnieju zawodnicy otrzymują punkty do klasyfikacji generalnej, której kolejność będzie decydować o rozstawieniu w następnych imprezach oraz miejscu w klasyfikacji na zakończenie letniego cyklu.

Wpisowe za udział w turnieju singlowym w sezonie zimowym 2018/19 wynosi 90 zł i gwarantuje rozegranie co najmniej dwóch meczów (turniej główny oraz turniej pocieszenia). Dla wszystkich uczestników imprezy zapewniane są ciepłe i zimne napoje, owoce oraz ciepły posiłek. Najlepsi zawodnicy w danym turnieju otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki  od Partnerów PTO. Dla czołowych uczestników klasyfikacji końcowej ALT OPEN by TECNIFIBRE przewidziano puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe od Partnera cyklu – firmy TECNIFIBRE.

Więcej informacji na : http://parktenisowy.pl/

Będą tańce, zabawy, dużo radości i uśmiechu.Organizatorzy zachęcają do wyjątkowych przebrań. A to wszystko przy słodkim poczęstunku.
Koszt: 35 zł (w cenie zabawa z animatorką oraz poczęstunek i napoje dla dzieci)
Zapisy: 733 00 44 84

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kota. W związku z tym w Leniwcu na warsztaty artystyczne, podczas których dzieci wyczarują milutkiego i przyjaznego kociaka. Zajęcia w Leniwcu to okazja do wspólnej zabawy dla całej rodziny. Warsztaty  dla dzieci w różnym wieku – najmłodszym artystom (3-letnim) będą pomagać rodzice, a starsi na pewno zaskoczą swoimi pomysłami.

Zapisy: 733 00 44 84

Koszt: 19 zł

Czym są szlaki kulturowe i w jaki sposób zwiedzać Polskę tematycznie? Jakie szlaki kulturowe znajdziemy w Wielkopolsce i innych regionach? Brama Poznania zaprasza na spotkanie, które będzie okazją do poznania nowych sposobów na turystykę krajową oraz słownictwa i zwrotów w języku angielskim.

Jak zwiedzać Polskę i spojrzeć na nią z zupełnie nowej perspektywy? Czym jest ekoturystyka  i turystyka eventowa? Jak być turystą odpowiedzialnym? Zapraszamy seniorki i seniorów zainteresowanych tematyką turystyki i podróżowania na cykl spotkań w Bramie Poznania "Senior-Turysta".

Każde warsztaty dotyczyć będą innego tematu i składać się będą ze spotkania z ciekawą postacią ze świata turystyki oraz warsztatu języka angielskiego. W warsztatach mogą wziąc udział seniorki i seniorzy z każdym poziomem znajomości języka angielskiego, także ci, którzy dopiero zaczną przygodę z tym językiem.

Zajęcia są okazją do spotkania z ciekawymi postaciami i ekspertami ze świata turystyki (wykładowcami wyższych uczelni, pilotami wycieczek, podróżnikami) zdobycia inspiracji do podróży po Polsce poznania słownictwa i zwrotów w języku angielskim przydatnych w podróży i nie tylko oraz rozwijania poczucia pewności siebie w używaniu języka obcego spędzenia czasu z pasjonatami turystyki i podróżowania.

Warsztaty bezpłatne. Czas trwania: ok. 120 minut.

Szczegółowe informacje o zajęciach pod numerem telefonu 61 647 7634 oraz 61 647 7625.

Zapisy: Udział w spotkaniach należy wcześniej zgłosić pod numerem telefonu 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji. Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.bramapoznania.pl

Spacer na scenie – warsztaty dla rodzin z dziećmi towarzyszące wystawie "Sceny Nieistotne"

Uwaga pasjonaci i pasjonatki spacerów, wędrówek, przechadzek i wycieczek! Brama Poznania zaprasza na rodzinne warsztaty w Bramie Poznania towarzyszące wystawie "Sceny nieistotne". Wspólnie wszyscy zastanowiąy się, jak wyglądały spacery dawniej i czym różnią się od dzisiejszych przechadzek? Na jakie urokliwe zakamarki miasta można natrafić spacerując, kogo można spotkać, jakie cuda przyrody zobaczyć? Uczestnicy stworzą też niesamowite, przestrzenne konstrukcje, które pomogą snuć opowieści o rzeczywistych albo zupełnie fantastycznych wędrówkach.

Uczestnicy: rodziny z dziećmi w wieku 7-11 lat. Na warsztaty Brama Poznania zaprasza w szczególności babcie i dziadków z wnuczkami i wnukami.

Warsztaty bezpłatne, zbiórka w holu głównym Bramy Poznania. Czas trwania: 90 min.

Zapisy: poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl.  Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia e-mailem. Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.bramapoznania.pl

Specjalne oprowadzanie po ekspozycji Bramy Poznania w języku ukraińskim – z perspektywy dwóch narodów – polskiego i ukraińskiego. Uczestnicy przyjrzą się początkom polskiej państwowości i dalszym dziejom państwa oraz ich związkom z historią Ukrainy. Co wspólnego mają dwa narody: polski i ukraiński? Jakie podobieństwa cechowały powstawanie dynastii Piastów i Rusi Kijowskiej? Jak handel pomagał w nawiązywaniu kontaktu? Czy polityka wschodnia Mieszka I była ekspansją czy sojuszem? Bolesław Chrobry i Światopołek Przeklęty byli wspólnikami, czy wrogami? Czy mozaiki Złotej Kaplicy powstały z rąk majstrów ze wschodu, a Jan Paweł II był papieżem, który pogodził Polaków i Ukraińców? Przewodniczka porówna modele kształtowania się państwowości obu państw.

Oprowadzanie bezpłatne.

Informacje i zapisy: tel. 61 647 76 34 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji

Z pewnością niejednokrotnie spoglądałeś na tajemnicze inskrypcje wymalowane na sklepieniach polskich i zagranicznych kościołów. Może zastanawiałeś się, stojąc nad marmurowym nagrobkiem któregoś z arystokratów czy biskupów, kim był i czym zasłużył sobie na pochówek w murach katedry. Nie musisz być łacinnikiem ani paleografem, by odkryć zapisane w kamieniu i fresku historie! Warsztaty Ex Cathedra to propozycja odczytania  – w oparciu o intuicję – ukrytych w katedrze inskrypcji łacińskich.

Podczas godzinnych zajęć teoretycznych uczestnicy otrzymają narzędzia pozwalające odczytać wybrane teksty. W drugiej części przejdą do wnętrza bazyliki, gdzie postarają się wspólnie przetłumaczyć inskrypcje, poznając przy tym fascynujące dzieje związanych z nimi postaci.

Zajęcia odbywają się we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej UAM.

Warsztaty są bezpłatne. Max 20 osób. Zapisy pod nr tel. 61 647 7634

Wyspy nieznane.

Warszawa ma Pragę, Kraków – Kleparz, Wrocław – Nadodrze, Gdańsk – Wrzeszcz. A Poznań? Dzielnice śródmiejskie położone poza ścisłymi centrami miast są jak białe plamy na mapie, puste kartki w przewodniku. W natłoku miejskich atrakcji nie starczyło dla nich miejsca na liście TOP 10. Czy słusznie?

Próby zaznajomienia się z miastem często kończą na granicach centrum. Owszem – spacer głównymi szlakami turystycznymi daje szansę na bliski kontakt z duchem miejsca, warto jednak pójść o krok dalej i zagłębić się w kwartały wielkomiejskich XIX-wiecznych kamienic.

 Na tle polskich miast Poznań ma pod tym względem wyjątkowo dużo do zaoferowania. Jeżyce, Wilda i Łazarz to śródmiejskie dzielnice z własną historią, tożsamością i specyfiką. Choć z pozoru bardzo do siebie podobne, różnią się osobowością i charakterem. To właśnie one znakomicie uzupełniają wizerunek miasta. Bliskie spotkanie z Poznaniem? Obowiązkowo z wizytą na Jeżycach, Wildzie i Łazarzu!

Jak najdalej od komercyjnych wycieczek i zatłoczonych szlaków – to credo wszystkich, którzy lubią podróżować alternatywnie. Dla nich atrakcją jest poszukiwanie świata autentycznego, a nie wykreowanego na potrzeby zwiedzających. Bardziej niż najpiękniej wyremontowana fasada interesuje ich to, co mieści się za kulisami. Cel swoich poszukiwań znajdą w śródmiejskich dzielnicach.

Nikt tu niczego nie udaje i nie robi na pokaz. Życie toczy się lokalnie, niepowtarzalnie i autentycznie. W zabytkowym otoczeniu, przy kawie i ciastku w miejscowej kawiarni, na zakupach na dzielnicowym rynku można odkryć wyjątkowe atrakcje, które dają możliwość zapoznania się z prawdziwym obliczem miasta.

Projekt Fest Fyrtel ma na celu poznanie i zdefiniowanie charakteru poznańskich dzielnic śródmiejskich – tego, co w nich wyjątkowe i niepowtarzalne. Składa się on z cyklu warsztatów z udziałem lokalnej społeczności. Któż bowiem lepiej od niej zna specyfikę swojego fyrtla?

Czym Wilda różni się od Jeżyc i Łazarza? "Kim" jest i o czym opowiada ? Czym może urzec i zapisać się w pamięci turysty? Jakie wyjątkowe wildeckie  miejsca warto pokazać? To tylko niektóre z pytań, które zostaną postawione podczas planowanych spotkań.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Do projektu można włączyć się na każdym etapie.

Spotkanie wokół książki Jarosława Urbańskiego "Wiecowniczki. Zofia Tułodziecka i początki radykalnego zawodowego ruchu kobiecego w Wielkopolsce".

Co sprawiło, że kobiety na ziemiach polskich na przełomie XIX i XX wieku pojawiły się masowo na rynku pracy najemnej? Jakie to miało konsekwencje społeczne i emancypacyjne? Animatorka związkowego ruchu kobiecego w Wielkopolsce, Zofia Tułodziecka, pisała na początku XX wieku, że z chwilą "kiedy zmieniające się stosunki społeczne wyprowadziły nieświadomą dotąd kobietę z zacisza domowego na rynek pracy, od chwili kiedy kobieta samodzielnie zdobywać zaczęła kawałek chleba, zrównały się jej prawa z mężczyznami – wolno jej wybierać zajęcie, jakie jej się podoba i do jakiego jest uzdolnioną, bez względu na to, czy się to komu podoba, lub nie". Jak dziś postrzegamy rolę kobiet na rynku pracy i w ruchu walk związkowych?

Wstęp wolny.

1 2 3 22