+48 500 204 405
info@star-apart.com

WYDARZENIA W POZNANIU

Organizatorzy zapraszają do magicznego świata pszczół, które pojawiły się na świecie jeszcze przed dinozaurami. Jak wyglądają, jak żyją, co nam dają i czego wymagają. Jak były traktowane w starożytności a jak we współczesności? Dlaczego pojawiły się na płaszczu Napoleona? Wszyscy tego dnia będziemy pszczelarzami i smakoszami miodu!

Wstęp wolny.

Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Lato z Wesołym Ryjkiem, który wyrusza w nieznane, aby się przekonać, że jest wiele miejsc o tym imieniu. Świętuje i celebruje swoją inność, bo każdy z nas jest inny, każdy wyjątkowy!
Wesoły Ryjek jest prosiaczkiem. Uśmiech jest jego znakiem szczególnym. Ulubioną potrawą pierogi z jagodami. Z pierwszymi promieniami lata postanawia ruszyć w świat. Razem z żółwiem przytulanką bawią się w odkrywców. Kiedy indziej jadą dalej – do lasu, aby zbierać jagody i pierogi…
Będziemy nurzać się w słońcu i radości. Doświadczymy cudowności w codzienności.

Wstęp wolny!

Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

Gdy nadchodzi lato, wszyscy snują wakacyjne marzenia. Rodzice Basi planują biwak w lesie. Już w drodze reflektują się, że zapomnieli zabrać namiotu – muszą po niego wrócić! Nie zabrali też śledzi, pieluch dla maleństwa i wielu, wielu innych rzeczy… Deszcz zmoczył ich ubrania i drewno na ognisko. Czy to odbierze im przyjemność przebywania w lesie? Czy te przeszkody pozbawią ich chęci śpiewania, śmiania się i tulenia w letnie wieczory? Jak sobie poradziła rodzina z tymi trudnościami?

Przybądźcie i przekonajcie się z nami!

Wstęp wolny!

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Druga odsłona niezwykle udanej inicjatywy Otwarte Obserwatorium Wilda, tym razem z motywem przewodnim "Dzień Planetoid", organizowana wspólnie przez Obserwatorium Astronomiczne UAM i poznański oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania. W programie imprezy zaplanowanej dla osób w każdym wieku znajdują się wykłady popularnonaukowe dotyczące planetoid – szans i zagrożeń jakie stwarzają, pokazy dziennego (Słońce!) i nocnego nieba, niezwykle ciekawe warsztaty i eksperymenty naukowe, konkurs plastyczny dla dzieci, wystawa związana z Meteorytem Morasko wraz z prelekcją, pogadanki na temat obiektów Układu Słonecznego oraz projekcja filmu "51 stopni na północ" ("51 Degrees North"). Ale to nie wszystko! Z Poznania będziemy łączyć się na żywo ze studiem Asteroid Day w Luksemburgu, skąd specjalnie ustanowionym kanałem satelitarnym będzie nadawany na cały świat 24 godzinny program Asteroid Day LIVE. Oprócz tego uczestnicy poznańskiego wydarzenia będą mogli porozmawiać z astronautami.

Program:

 • 11:00 Otwarcie
 • 11:15 – 13:45 Konkurs plastyczny "Kosmos Twoim okiem"
 • 14:00 Ogłoszenie wyników konkursu, wystawa prac
 • 12:30 – 20:00 Warsztaty i eksperymenty dla dzieci
 • 11:15 – 23:00 Obserwacje teleskopowe, w tym Słońce, Księżyc, planety, planetoidy i wiele innych, połączone z prelekcjami:
 • 14:15 Słońce,
 • 20:30 Księżyc,
 • 22:00 Gazowe olbrzymy
 • 16:00 Oficjalne otwarcie "Asteroid Day"
 • 16:15 Wykład dr. hab. Tomasza Kwiatkowskiego, eksperta w dziedzinie planetoid, pt. "Kopalnie w kosmosie" – o przyszłości eksploracji planetoid
 • 17:00 – 18:30 Studio Asteroid Day, połączenie ze studiem w Luksemburgu, rozmowa z astronautami
 • 18:30 Wykład dr. hab. Tomasza Kwiatkowskiego pt. "Ziemia w kosmicznej strzelnicy" – o zagrożeniach ze strony planetoid
 • 20:45 Projekcja filmu "51 Degrees North"
 • 11:15 – 22:30 Wystawa "Meteoryt Morasko"
 • 19:30 Prelekcja prof. dr. hab. Agnieszki Kryszczyńskiej, prezes Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i dyrektor Instytutu Obserwatorium Astronomiczne UAM nt. Meteorytu Morasko.

Oana Catalina Chitu to rumuńska pieśniarka, której specjalnością są tanga miejskie, w których artystka sięga do tradycji sprzed II wojny światowej, kiedy to tanga rozbrzmiewały w bukareszteńskich kawiarniach, restauracjach i kabaretach. Te śpiewane przez Oanę, to nie rekonstrukcje, ale jej własne aranżacje bazujące na dawnym, winylowym brzmieniu, które właśnie odkrywane jest na nowo. Artystka ponadto wykonuje ludowe ballady z repertuaru ballad legendarnej Marii Tănase.

Wstęp wolny.

Koncert realizowany w ramach projektu Muzyka nad Grunwaldem
(Poznański Budżet Obywatelski 2017)

Recital znakomitej pianistki Magdaleny Adamek (USA), podczas którego artystka wykona utwory F. Nowowiejskiego, F. Chopina, I. J. Paderewskiego, M. Szymanowskiej.

Koncert odbywa się w ramach pojektu "Nowowiejski w Poznaniu dawniej i dziś" współfinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Wstęp wolny

Warsztat lepienia unikatowych czarek do picia herbaty.

Podczas spotkania uczestnicy wykonają naczynia za pomocą technik mieszanych. Czarki po wypaleniu i poszkliwieniu podczas kolejnego warsztatu będą funkcjonalne i gotowe do użytkowania.

Zapisy pod nr tel 603 435 289. Koszt; 65 zł.

Cykl warsztatów ceramicznych poświęconych wykonywaniu konkretnych przedmiotów użytkowych.

W ostatnim tygodniu czerwca oferta wykonania patery na sezonowe warzywa.

Na warsztat mogą zgłaszać się zarówno osoby początkujace, nie mające doświadczenia, jak i zaawansowane.

Zapisy obowiązkowe pod nr tel 603 435 289, koszt zajęć 65 zł.

Chungnam Korean Traditional Music Orchestra została założona 5 listopada 1990. Celem jej istnienia jest kultywowanie koreańskich tradycji muzycznych oraz inspirowanie emocji mieszkańców Regionu Chungcheongnam-do.

Od czasu pierwszego koncertu w marcu 1991 r. orkiestra zagrała około 1600 koncertów i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych orkiestr tradycyjnych w Korei Południowej. Wniosła istotny udział w zachowanie dziedzictwa tradycyjnej muzyki koreańskiej, budowę regionalnej tożsamości mieszkańców Chungcheongnam-do oraz promowanie różnorodności lokalnych kultur.

Piękno i melodyjność tradycyjnej koreańskiej muzyki orkiestra rozpowszechniała na całym świecie podczas zagranicznych koncertów. W każdym miejscu otrzymały one wysokie recenzje i przyczyniły się do promocji koreańskiej sztuki tradycyjnej.

Pełen skład orkiestry liczy 52 osoby (w Wielkopolsce wystąpi skład 25-osobowy). Muzycy używają następujących tradycyjnych instrumentów: Daegeum (duży flet bambusowy), Sogeum (mały flet bambusowy), Piri (cylindryczny obój), Haegeum, Gayageum, Ajaeng (instrumenty strunowe podobne do cytry), a także instrumentów perkusyjnych. Wszyscy muzycy są absolwentami najlepszych koreańskich akademii muzycznych.

Członkowie orkiestry jako wolontariusze promują tradycyjną muzykę koreańską w lokalnych społecznościach poprzez koncerty w mniejszych miejscowościach. Prowadzą również zajęcia muzyczne dla uczniów.

Już teraz można zakupić bilety w kasach Teatru Wielkiego w cenie 1 zł.

_
akt.LT

1 2 3 22